Program Junior festival

2020/2021

Základné informácie:

  • Junior festival je rozdelený do 3 blokov. Každý blok má 60 minút. 30 minút tvorí filmový a 30 minút sprievodný program.
  • Filmový program obsahuje inšpiratívne krátke filmy, ktoré svojim príbehom a myšlienkou rozprávajú mladej generácii posolstvá ochrany prírody, podpory ekológie a ochrany životného prostredia.
  • Sprievodné aktivity – naši festivaloví partneri odprezentujú deťom hravou, interaktívnou formou svoje posolstvá, myšlienkami totožné s filmovým programom. Sprievodný program prebieha priamo v kinosále hneď po premietnutí filmov.
  • Deti prichádzajú v stanovenom čase, v skupinách v sprievode svojich učiteľov.
  • Filmový a sprievodný program nižšie 🙂

Prihlasovanie škôl

Účasť na festivale je podmienená prihlásením sa a potvrdením zo strany organizátora kvôli obmedzenej kapacite v kinosálach.

Tomáš Bielovič | junior@ekotopfilm.sk , +421 902 500 776

Filmy pre deti 2020/2021

film_ryba-pre-zivot

RYBA PRE ŽIVOT (2019) –  AT, 8′, slovenský dabing

Príbeh o staršom nórskom rybárovi Manolinovi. Už týždne nič nechytil. Manolin žije pre svoju prácu. Bohužiaľ už nedokáže držať krok s novou technológiou a tiež ju striktne odmieta. Jedného dňa sa rozhodne opustiť bezpečný prístav a vydá sa na otvorené more. Zúfalo chce chytiť veľký úlovok. Ďaleko od domova, v neznámych vodách, prvá ryba sa nakoniec chytí. Ryba je však taká silná, že utiahne starý rybársky čln. Manolin sa dostane do strašnej búrky. Prestane vnímať svoje okolie. Boj o rybu sa nakoniec mení na boj o holé prežitie.

film_olajkuj-a-sleduj

OLAJKUJ A SLEDUJ (2019) –  JP, 2′, slovenský dabing

Krátky film o závislosti na chytrých telefónoch. Keď začne dieťa tráviť viac času v reálnom svete, mobil sa okamžite snaží získať späť jeho pozornosť.

NA KOLIESKACH (2018) –  MX, 3′, slovenský dabing

Krátky film o udržateľnej mobilite. V šedom a znečistenom meste začnú obyvatelia jeden po druhom nachádzať slobodu pohybu bez auta.

film_ginko

GINKO (2019) –  FR, 6′, slovenský dabing

Malá guľôčka (semienko) si nájde svoje miesto v okolitom svete.

film_urbanalita

URBANALITA (2019) –  AU, 4′, slovenský dabing

Obyvateľov mesta čaká budíček. Ale dokáže ich zastaviť a prebudiť?  Film o izolovanosti nášho moderného prostredia, o tom, že musíme zmeniť náš odmietavý  postoj a nechať sa uniesť krásou plynutia s prúdom prirodzeného života.

film_more-monstrum

MORE MONŠTRUM (2019) –  ES, 5′, slovenský dabing

V tomto animovanom dokumente budeme pozorne sledovať dobrodružstvá Flanitusu, nového morského druhu, ktorý žije v hlbinách.