26
miest
5
dní
6
filmov
4
prednášky a video-rozhovor
Sme online!
Prispôsobili sme sa aktuálnej dlhodobej situácii, keď stretávanie sa naživo je vo veľkej miere obmedzené, kultúrne a spoločenské podujatia zrušené a rozhodli sme sa pripraviť pre vás online vysielanie festivalu Ekotopfilm – Envirofilm. Po druhý krát v 47. ročnej histórii festivalu, ste si ho mohli vychutnať z pohodlia vášho domova.

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm sa uskutoční od 26.apríla po dobu 5 dní v online prostredí.

Začiatkom jesene 2020 sme stihli osobne zavítať do niekoľkých slovenských miest, ale žiaľ kvôli vládnym opatreniam sme účasť v ostatných mestách museli zrušiť. Preto sme sa rozhodli po dobu piatich dní odvysielať online náš filmový a sprievodný program.

Ako nás sledovať?

Filmy a rovnako aj sprievodný program bude dostupný na našej Facebookovej stránke od 26. apríla do 30. apríla 2021. Diskusie a prednášky budú po skončení festivalu dostupné aj na našom youtubovom kanály. Začiatok vysielania je vždy o 18:00 a je bezplatné.

Junior festival

Súčasťou festivalu je už tradične premietanie pre žiakov základných a stredných škôl. Na nich samozrejme nezabúdame a školské projekcie spolu so sprievodným interaktívnym programom budú rovnako dostupné online pre prihlásené školy.

Stratení králi z Bioka, DE
Oko medveďa, SVK
Mláďatá, SVK
Čokoládové srdce temnoty, FR
Múdrosť Veľrýb, AT
Motýle Slovenska, SVK

DEGROWTH-bezrastová ekonomika-prednáška
SMART CITY-prednáška
FAST FASHION-kapsulový šatník-prednáška
JE SLOVENSKO PRIPRAVENÉ NA ZMENU KLÍMY?-video-rozhovory

Práve naši potomkovia, naša mladá generácia sú často motiváciou, prečo sa k tejto planéte správať šetrne a zároveň sú to oni, ktorým je potrebné túto myšlienku vštepovať, aby ju aj oni raz odovzdali ďalej. Čo s nimi bude je rovnako v našich ako i v ich rukách, preto je dôležité, aby túto myšlienku aj oni sami raz šírili. Sme radi, že prostredníctvom nášho Junior festivalu môžeme priniesť množstvo motivačných myšlienok a podnetných informácii práve pre deti a mládež.