Kategória B

Katalóg filmov

Kategória B: Úspešné príbehy

Filmy o jednotlivcoch alebo skupinách a ich snahe o udržateľnosť životného prostredia. Ich úspech je výsledkom zmeny postoja, správania alebo technologického riešenia. Filmy by mali predstavovať nové aktivity, projekty, či nové technológie, ktoré sú úspešným riešením ekologických problémov a kvality života.

B64: Koralová žena / India 2019

Zoberieme vás na cestu s Umou, certifikovanou potápačkou, ktorá nám predstaví podmorský svet koralového útesu v  indickom zálive Mannar a nebezpečie, ktoré mu hrozí. 53-ročná Uma, ktorá sa narodila v tradičnej rodine v Tamil Nadu, sa snaží svojimi obrazmi upriamiť pozornosť na tento alarmujúci ekologický problém.

Réžia: PRIYA THUVASSERY

Dĺžka: 52 min

Jazyk: anglický

B1685: Šanca prežiť / Slovensko 2019

Ako vyzerá rok v záchrannej stanici pre voľne žijúce zvieratá. Jar rozkvitne a rozvonia aj chladnejšiu časť krásnej Oravy. Letné teploty dajú zabrať, no zároveň je to priestor na dlhší a pre mnohé zvieratá zaujímavejší pobyt vonku. Jeseň zahalí rána do tajomnej a dychberúcej inverzie a sfarbí okolitú prírodu tak, že neviete kam sa skôr pozrieť.  Zima tu býva taká, ako ju poznáme z pohľadníc. Je krásna, no studená a náročná pre všetkých.

Šanca prežiť otvára divákovi tri najsilnejšie príbehy, ktoré v záchrannej stanici zanechali nezmazateľnú stopu. Napísali ich orlica Zoja, medvieďatá Kvetka a Albert a vlčica Daisy. Film je rozdelený na štyri ročné obdobia a každé jedno nesie so sebou svoje špecifiká.

Film Šanca prežiť je autentický, odžitý a podčiarknutý vlastnou skúsenosťou a láskou k práci.

Réžia: KATARÍNA TEKEĽOVÁ

Dĺžka: 37 min

Jazyk: slovenský

Šanca prežiť

Ako vyzerá rok v záchrannej...

ODOBERAJ NOVINKY

Prihláste sa na odber noviniek priamo do vašej mailovej schránky