Kategória D

Katalóg filmov

Kategória D: Krátke filmy

Krátke filmy na zamyslenie a inšpiráciu zamerané na ekológiu, prírodné vedy, environmentálne problémy a udržateľnosť. Reklamné spoty a filmy neakceptujeme.

D4521: DRUMOH / Mexiko 2021

Drumohre je jazyk tých prvých, ktorí tu žili. Každým dňom nás ním hovorí čoraz menej. Dnes tu už nenájdeš nikoho, kto mu rozumie.

Réžia: ARMANDO LÓPEZ CASTAÑEDA

Dĺžka: 3 min

Jazyk: bez dialógov

D5267: PRÁCA / Mexico 2021

Vesmír ako obraz obrovskej spoločnosti, v ktorej je každý zamestnaný svojou úlohou. Hoci ide o ťaživú, zložitú a znepokojujúcu tému, akou je zotročenie dogmou práce, je spracovaná poeticky, ľahko, ako rozprávka.

Réžia: PAULINE BRICOUT

Dĺžka: 5 min

Jazyk: bez dialógov

D5232: DISPAS PREHOVORIL / Ekvádor 2022

Vo vysokohorskom amazonskom pralese dochádza k zmenám a had prehovoril.

Réžia: CRAIG LEON

Dĺžka: 6 min

Jazyk: anglický

D5239: MAATI / India 2021

Film ukazuje jasný vzťah medzi bojom za obživu a snahou zachovať kultúru hrnčiarskeho dedičstva. Ukazuje ako si hrnčiari udržali svoje živobytie aj v najhorších časoch korony, keď bol celý národ v lockdowne, ako pracovali individuálne, aby udržali hospodárstvo v chode. Film jej podrobnou ukážkou toho akú úlohu zohráva pôda pri udržiavaní kontroly nad klimatickými zmenami a zhoršujúcim sa životným prostredím a ako je dôležité živú pôdu chrániť pre udržanie života na planéte Zem.

Réžia: AAYUSH PAL

Dĺžka: 14 min

Jazyk: indický / bez titulkov

D5151: ZACHRÁŇ SVOJU PLANÉTU / India 2021

Je to 3D animovaný seriál, ktorý predstavuje a vysvetľuje zábavnou a vtipnou formou tie najdôležitejšie environmentálne problémy našej doby. Cieľom projektu je dosiahnuť malé (nenáročné) zmeny v živote každého z nás, ktoré spoločne prispejú k zmene životného prostredia.

Réžia: AAYUSH PAL

Dĺžka: 14 min

Jazyk: indický / bez titulkov

D4591: CITSALP / Filipíny 2021

CITSALP je animovaný film o negatívnych účinkoch plastov v našom svete a o zodpovednej spotrebe a výrobe plastov.

Réžia: JEAN EVANGELISTA

Dĺžka: 2 min

Jazyk: bez dialógov

D4595: KRÁĽ ŽRALOK TIGRÍ / USA 2021

Pred viac ako 20 rokmi objavil ochranár a potápač Jim Abernethy „láskyplnú“ stránku veľkých dravých žralokov po tom, ako z čeľustí žraloka tigrovitého vytiahol rybársky háčik. Odvtedy odstránil tisíce háčikov zo žraločích čeľustí  v teplých, čistých bahamských vodách a pomohol množstvu potápačov k bezpečnému stretnutiu s týmito vrcholovými predátormi s cieľom destigmatizovať žraloky ako bezduchých zabijakov.

Réžia: CLAYTON CONN

Dĺžka: 5 min

Jazyk: anglický / bez titulkov

D5155: SPUFKOVIA / Mexico 2021

Spufkovia majú vážnu úchylku pre drobné ovocie džubí. Keď zjedia aj to posledné a čoskoro ich prepadne hlad a vydajú sa do ďalšieho džubového hája cez temný strašidelný les.

Réžia: ARMANDO LÓPEZ CASTAÑEDA

Dĺžka: 11 min

Jazyk: bez dialógov

ODOBERAJ NOVINKY

Prihláste sa na odber noviniek priamo do vašej mailovej schránky