Kategória D

Katalóg filmov

Kategória D: Krátke filmy

Krátke filmy na zamyslenie a inšpiráciu zamerané na ekológiu, prírodné vedy, environmentálne problémy a udržateľnosť. Reklamné spoty a filmy neakceptujeme.

D76: Včelár / India 2019

Včely sú jedny z najťažšie pracujúcich tvorov na planéte a vďaka ich pracovnej morálke tomuto často nedocenenému druhu hmyzu toľko dlhujeme.  Amit Godse, nazývaný aj ako „včelí muž“, je od roku 2013 neochvejným záchranárom včiel medonosných v Indii. Je zakladateľom sociálneho podniku „Včelí košíček“, ktorý sa zameriava na ochranu včiel, školenie ľudí vo včelárstve a distribúciu medu.

Réžia: BIDIT ROY

Dĺžka: 7 min

Jazyk: slovenský dabing

D223: Ako pieseň zachránila živočíchy / Francúzsko 2018

Kvôli komerčnému lovu veľrýb v 60. rokoch minulého storočia klesla ich populácia približne o 90% oproti pôvodnému stavu v XIX. storočí. Objav Rogera Payna a jeho tímu, že veľryby sú inteligentné zvieratá a  zohrávajú rozhodujúcu úlohu pri udržiavaní zdravého oceánu, prispel k vytvoreniu globálneho hnutia, ktoré po rokoch viedlo k moratóriu na priemyselný lov veľrýb.

Réžia: RÉMI CANS

Dĺžka: 2 min

Jazyk: slovenský dabing

D429: Thomas Deininger - Odpadkový umelec / USA 2019

Vitajte vo svete odpadkového umelca, ktorý sa s nami podelí o svoje názory na niektoré z veľkých tém súčasnosti a o tom, ako jeho úzkosti a strachy z konzumného spôsobu života a plastového odpadu tvoria akúsi platformu jeho umeleckého prejavu. Jeho umenie je viacvrstvovým spoločenským vyjadrením  a vďaka jeho super futuristickému makro vhľadu vstupujeme do akéhosi mikrosveta teplovzdušne lepených rajov hedonizmu, ktoré nás konfrontujú so zvrátenou výzvou plastového odpadu, ktorú musíme okamžite prestať ignorovať.

Réžia: GNARLY BAY

Dĺžka: 4 min

Jazyk: slovenský dabing

D959: Prírodný kód / Spojené kráľovstvo 2019

Toto je krátky dokumentárny prírodopisný film o fascinujúcich Turingových zákonoch v prírode a o tom, ako môžu pomôcť ohrozeným druhom na celom svete. Tento film berie divákov na fascinujúcu cestu, z tajného sveta matematickej ekológie až po neuveriteľné Turingove vzory v prírode a nádherné podmorské scény.

Réžia: CRISTINA CEUCA

Dĺžka: 10 min

Jazyk: slovenský dabing

D1139: Skryté vlny / Španielsko 2019

More bolo vždy priestorom, v ktorom mnoho rybárov nachádzalo krásu, pokoj a slobodu, priestorom, ktorý ich sprevádzal po celý život. Teraz sú však dni niektorých rybárov narušené javmi, ktoré predtým nepoznali. Film je poctou tomuto moru a úprimným zobrazením rybárskej lode, ktorá bojuje proti znečisťovaniu morí a snaží sa moru vrátiť krásu, ktorú si pamätajú z minulosti.

Réžia: MÒNICA CAMBRA

Dĺžka: 10 min

Jazyk: španielský

ODOBERAJ NOVINKY

Prihláste sa na odber noviniek priamo do vašej mailovej schránky