Kategória E

Katalóg filmov

Kategória E: Celovečerné filmy - Udržateľnosť a my

Filmy, ktoré v globálnom meradle ozrejmujú význam udržateľnosti, inšpirujú a nabádajú k zmene myslenia a správania voči našej planéte.

E17: Chovať a prosperovať / Francúzsko 2019

Industrializácia a ziskovosť zmenila väčšinu francúzskeho chovu zvierat na priemyselné podniky, preplnené kravíny, chlievy, hydinárne a kruté praktiky. Našťastie si Laure, Nicolas, Annabelle a ďalší poľnohospodári vybrali inú cestu a svojim hospodárskym zvieratám ponúkajú úctivejší život od začiatku do konca.

Réžia: OLIVER DICKINSON

Dĺžka: 90 min

Jazyk: anglický

E224: Koniec žraločích vôd / Kanada 2018

Napínavá a inšpiratívna akčná cesta, ktorá sleduje filmára Roba Stewarta, ako odhaľuje obrovský nelegálny priemysel so žraločími  plutvami a politickú korupciu, ktorá sa za ním skrýva. Toto sprisahanie,  vedie k vyhynutiu žralokov. Dnes je vo viac ako 90 krajinách zakázaný lov  žralokov ako aj obchodovanie s nimi. Aj napriek tomu sa žraloky stále lovia a hrozí im vyhynutie.

Réžia: ROB STEWART

Dĺžka: 85 min

Jazyk: anglický

E459: Kráľovná bez zeme / Nórsko 2018

Skutočný príbeh o stretnutí nádhernej polárnej medvedici Polárke s nórskym filmárom Asgeirom Helgestadom. Je 4-ročnou cestou po Špicbergoch. Zvyšujúce sa teploty majú za následok dramatické zmeny ekosystému v podobe

rekordne rýchlo sa topiaceho ľadu. Film sa zamýšľa nad otázkou: Keďže je Zem domovom nás všetkých, môžeme si dovoliť ignorovať, čo sa s ňou deje?

Réžia: ASGEIR

Dĺžka: 70 min

Jazyk: anglický

E531: Páni vody / Francúzsko 2019

Hovoria mu „modré zlato.“ Na celom svete sa dopyt po vode zvyšuje. Do roku 2050 bude najmenej každý štvrtý človek žiť v krajine trpiacej nedostatkom vody – čo vytvorí ideálne podmienky pre nový trh … Goldman Sachs, HSBC, UBS, Allianz, Deutsche Bank, BNP. Banky, investičné fondy a hedžové fondy sa predbiehajú v investovaní miliárd eur do všetkého, čo súvisí s vodou. Začal sa skutočnú monopoly o vodu.

Réžia: JÉRÔME FRITEL

Dĺžka: 90 min

Jazyk: anglický

ODOBERAJ NOVINKY

Prihláste sa na odber noviniek priamo do vašej mailovej schránky