Kategória F

Katalóg filmov

Kategória F: Detské filmy

Filmy zamerané na environmentálnu výchovu (napr. zber a recyklácia, ohrozené živočíšne a rastlinné druhy, ochrana životného prostredia atď.), ktoré rozvíjajú láskyplný a úctivý vzťah k našej planéte Zem.

F2597: Zvláštny zločin pána Jaya / Portugalsko 2020

V meste, kde je príroda zakázaná spustí malý zločin obyčajného človeka reťaz nečakaných následkov.

Dĺžka: 11 min

Jazyk: slovenský dabing

2597

F3230: Prázdniny až na dno / Poľsko 2021

Animovaný film je príbehom rodinky na prázdninách, inšpirovaný pop-artom s westernovými prvkami.

Dĺžka: 5 min

Jazyk: slovenský dabing

3230_Prazdniny na dne

F3249: Zelený strom / Poľsko 2021

Cesta svetom, ktorá ukazuje problémy človeka, ktoré sú výsledkom jeho vlastnej činnosti.

Dĺžka: 3 min

Jazyk: slovenský dabing

3249_Zeleny strom

F4394: List / Kanada 2021

Domorodé dieťa a čarovný list sú jedinou nádejou na záchranu Stromu života a lesa pred ich zničením. Učí sa u šamana svojho kmeňa a nosí v sebe silu jaguára. So svojím malým priateľom ocelotom musí prejsť cez horiaci les a čeliť strašným strojom, aby uspelo. Malé dobrodružstvo plné odvahy a nádeje.

Dĺžka: 2 min

Jazyk: slovenský dabing

4394_List

F4344: Fakty o klíme / Nemecko 2021

Súčasné globálne otepľovanie nás katapultuje zo stabilnej klímy holocénu do neznámych vôd. Otepľovanie je spôsobené využívaním fosílnych palív a v menšej miere poľnohospodárstvom a odlesňovaním. Dôsledkom otepľovania sú častejšie a závažnejšie extrémne javy, ako sú smrteľné vlny horúčav, ničivé suchá, prívalové dažde so záplavami alebo prudšie tropické cyklóny, … tiež zvyšovanie hladiny morí v dôsledku topenia kontinentálneho ľadu a tepelnej rozťažnosti morskej vody.

Na vzniku tohoto krátkého stop-motion animovaného filmu spolupracoval klimatológ Prof. Stefan Rahmstorf (Inštitút pre výskum klimatických vplyvov Potsdam/ Potsdam Institute for Climate Impact Research) a mediálny umelec Marcus Gryczok.

Dĺžka: 2,30 min

Jazyk: slovenský dabing

4344_poster

F4315: Svet a ja / Uzbekistan 2021

O malom chlapcovi, ktorý v krajine sužovanej nedostatkom vody, ju vracia späť prírode.

Dĺžka: 1,30 min

Jazyk: slovenský dabing

4315_Svet a ja

F4277: Bo a smeti / Rusko 2021

Naša planéta sa dusí odpadom. Tento odpad sa mení na živú stelesnenú silu, ktorá napáda a narúša krehkú rovnováhu života na Zemi. Pes Bo, odvážny chemik, vymyslí zázračné riešenie, ktoré dokáže prekonať túto strašnú príšeru. S nasadením vlastného života sa vydáva na cestu za záchranou divých zvierat a vtákov, ktoré mu v jeho snahe pomáhajú.

Dĺžka: 14 min

Jazyk: slovenský dabing

4277_Bo a odpad

F4115: Ekosystém plastov / USA 2020

Ekosystém plastov sleduje cestu “nového morského života” v oceánoch a jeho správanie. Milióny ton plastov znečisťujú oceány a my študujeme ich správanie. Film sleduje rôzne postavy oceánov, cestu školy plastových lyžičiek, správanie plastových fliaš, nálady plastových nožov. Tento satirický pseudo dokument zachytáva aj niekoľko prekvapivých správaní plastových tašiek a vidličiek, ktoré napodobňujú prirodzený život v prírode. Tento film nabáda divákov, aby si viac uvedomili spotrebu plastov a tiež sa zamysleli nad dôsledkami a ich vplyvom na planétu.

Dĺžka: 1,30 min

Jazyk: slovenský dabing

4155_Photo 6 Aurora_007

ODOBERAJ NOVINKY

Prihláste sa na odber noviniek priamo do vašej mailovej schránky