Detva 15.12.

Online festival

Filmový festival Ekotopfilm | Envirofilm ONLINE vám predstaví dokumentárne filmy v slovenskej premiére. Vzhľadom k súčasným opatreniam prebehne festival v netradičnej podobe, v online priestore priamo na našej web stránke. 

Festival už tradične odštartuje ráno programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. V rámci Junior festivalu sa deti pomocou filmového plátna a sprievodných aktivít naučia aj ako neplytvať potravinami.

Online festival pre verejnosť začína  o 18:00 a program bude dostupný vždy po dobu 24 hodín. Po tomto termíne už nebude možné si filmy pozrieť. Zároveň sú filmy dostupné len z územia Slovenska.
Prajeme vám príjemný zážitok!

Blok film zo Zázrivej SVK
Semienka profitu FR, 50'

Informácie o filmoch

KRÁTKE FILMY ZO ZÁZRIVEJ, SVK, 28′

Máša & Filip (13′)
Máša a Filip sú medvedie siroty, ktoré sa do záchrannej stanice dostali veľmi skoro po narodení a bez pomoci by neprežili. Toto je príbeh dvoch hravých medvieďat v záchrannej stanici a ich priateľstvo s tými, čo im zachránili život.
Rysica Lea (8 ‚) 
Ľudia našli pri sliepkach malé mača. Z neho sa ale vykľul rys. Zimu by ale táto opustená mačkovitá šelma v divočine neprežila, tak ju museli odniesť do záchrannej stanice. Krátky príbeh prípravy rysice Lei na vypustenie do divočiny a samotné vypustenie zo zajatia do voľnej prírody.
Maco Matej (7 ‚)
Krátky film je iba začiatkom unikátneho príbehu medveďa s menom Matej. Do záchrannej stanice v Zázrivej sa dostalo malé medvieďa, ktoré sa podarilo vypustiť do lesa.

Réžia: KATARÍNA TEKEĽOVÁ, JAKUB KRŠKA

SEMIENKA PROFITU, FR, 50′

Šesťdesiat rokov výroby štandardizovaného ovocia a zeleniny a tvorba  priemyselných hybridov mali dramatický vplyv na ich výživový obsah. Za posledných 50 rokov stratila zelenina 27% vitamínu C a takmer 50% železa. Vezmite si takú paradajku. Vďaka viacnásobnej hybridizácii vedci neustále šľachtia červenšie, hladšie a pevnejšie paradajky. Pritom však stratili štvrtinu vápniku a viac ako polovicu vitamínov. Semená, z ktorých dnešné ovocie a zeleninu konzumujeme sú  majetkom niekoľkých nadnárodných spoločností, ako je napr. Bayer a Dow-Dupont.  Tieto nadnárodné spoločnosti vyrábajú svoje semená prevažne v Indii, kde pracovná sila zarobí len pár rupií denne, zatiaľ čo spoločnosť dosahuje obrat vyše 2 miliardy EUR.

Réžia: LINDA BENDALI

Podujatie je ako každý rok bez poplatku. Ak nás však chcete podporiť, môžete si zakúpiť vstupenku v rôznej hodnote. ĎAKUJEME

Festival finančne podporili