Galanta 8.12.

Online festival

Filmový festival Ekotopfilm | Envirofilm ONLINE vám predstaví dokumentárne filmy v slovenskej premiére. Vzhľadom k súčasným opatreniam prebehne festival v netradičnej podobe, v online priestore priamo na našej web stránke. Nebude chýbať ani obľúbený sprievodný program Mimo plátna.

Festival už tradične odštartuje ráno programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. V rámci Junior festivalu sa deti pomocou filmového plátna a sprievodných aktivít naučia aj ako neplytvať potravinami.

Online festival pre verejnosť začína  o 18:00 a program bude dostupný vždy po dobu 24 hodín. Po tomto termíne už nebude možné si filmy pozrieť. Zároveň sú filmy dostupné len z územia Slovenska.
Prajeme vám príjemný zážitok!

Island, znovuzrodený ostrov ES, 53'
Prednáška: Je sumatra raj alebo peklo na zemi?
Včelár IN, 7'

Informácie o filmoch

ISLAND – ZNOVUZRODENÝ OSTROV, ES, 53′

Polárna líška, jediný domorodý cicavec Islandu, a jeden z mnohých druhov, ktoré sa dokázali prispôsobiť
nehostinným ostrovným podmienkam. Toto miesto sa zrodilo z ohňa z hĺbky Zeme a život sa tu prejavil tým
najohromnejším spôsobom. Líška vás prevedie úchvatnou biodiverzitou ostrova, medzi ktorú patria mníšiky,
rybáre dlhochvosté, kajky morské, fulmare, bernikly, tulene, veľryby či alky.

Réžia: CARLOS PEREZ

VČELÁR, IN, 7′

Včely sú jedny z najťažšie pracujúcich tvorov na planéte a vďaka ich pracovnej morálke tomuto často nedocenenému druhu hmyzu toľko dlhujeme.  Amit Godse, nazývaný aj ako „včelí muž“, je od roku 2013 neochvejným záchranárom včiel medonosných v Indii. Je zakladateľom sociálneho podniku „Včelí košíček“, ktorý sa zameriava na ochranu včiel, školenie ľudí vo včelárstve a distribúciu medu.

RÉŽIA: BIDIT ROY

Prednáška

Je Sumatra raj alebo peklo na zemi?

Na ostrove Sumatra žijú 4 z 10 najohrozenejších druhov zvierat. Vo veľkom sa tu pestuje palmový olej – lacný zabiják, ktorým sa kŕmime každý deň. Je všade okolo nás a ničí planétu a ľudské zdravie. Tomáš Šmátrala, člen projektu GREEN LIFE, nám porozpráva o problematike vypaľovania dažďových pralesov kvôli plantážam palmy olejnej a o bezohľadnom pytliactve.

Činnosť tohto unikátného Česko-Slovensko-Indonézského projektu, pôsobiaceho na Sumatre,  je zameraná na ochranu dažďového pralesa a ohrozených druhov zvierat ako sú tigre, slony a orangutani. Rovnako sa dozviete aj o možnosti zapojenia sa do ochrany týchto nádherných oblastí a ich divokých obyvateľov.

Podujatie je ako každý rok bez poplatku. Ak nás však chcete podporiť, môžete si zakúpiť vstupenku v rôznej hodnote. ĎAKUJEME

Festival finančne podporili