Krupina 10.12.

Online festival

Filmový festival Ekotopfilm | Envirofilm ONLINE vám predstaví dokumentárne filmy v slovenskej premiére. Vzhľadom k súčasným opatreniam prebehne festival v netradičnej podobe, v online priestore priamo na našej web stránke. 

Festival už tradične odštartuje ráno programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. V rámci Junior festivalu sa deti pomocou filmového plátna a sprievodných aktivít naučia aj ako neplytvať potravinami.

Online festival pre verejnosť začína  o 18:00 a program bude dostupný vždy po dobu 24 hodín. Po tomto termíne už nebude možné si filmy pozrieť. Zároveň sú filmy dostupné len z územia Slovenska.
Prajeme vám príjemný zážitok!

Thunder: Na stope pytliakom USA, 96'
Island, znovuzrodený ostrov ES, 53'
Včelár IN, 7'

Informácie o filmoch

THUNDER: NA STOPE PYTLIAKOM, USA, 96′ (ročník 2019)

Dokumentárny film o 110-dňovom prenasledovaní nelegálneho rybárskeho plavidla Thunder s tzv. Purple Notice varovaním Interpolu na šírom mori. Organizácia aktivistov na ochranu morí Sea Shepherd a jej kapitán Peter a kapitán Sid prenasledujú Thunder 16 000 km cez antarktické ľadovce, počas búrok na Južnom oceáne, zažívajú konfrontáciu a plavbu Indickým oceánom, ako aj vodami východnej Afriky a južného Atlantiku. Rybárska loď na úteku bola považovaná za najznámejšieho pytliaka na svete. Naháňačka má prekvapujúci koniec, dramatické potopenie lode Thunder na morské dno.

Réžia: MARK BENJAMIN, MARC LEVIN

ISLAND, ZNOVUZRODENÝ OSTROV, ES, 53′

Polárna líška, jediný domorodý cicavec Islandu, a jeden z mnohých druhov, ktoré sa dokázali prispôsobiť
nehostinným ostrovným podmienkam. Toto miesto sa zrodilo z ohňa z hĺbky Zeme a život sa tu prejavil tým
najohromnejším spôsobom. Líška vás prevedie úchvatnou biodiverzitou ostrova, medzi ktorú patria mníšiky,
rybáre dlhochvosté, kajky morské, fulmare, bernikly, tulene, veľryby či alky.

RÉŽIA: CARLOS PEREZ

VČELÁR, IN, 7′

Včely sú jedny z najťažšie pracujúcich tvorov na planéte a vďaka ich pracovnej morálke tomuto často nedocenenému druhu hmyzu toľko dlhujeme.  Amit Godse, nazývaný aj ako „včelí muž“, je od roku 2013 neochvejným záchranárom včiel medonosných v Indii. Je zakladateľom sociálneho podniku „Včelí košíček“, ktorý sa zameriava na ochranu včiel, školenie ľudí vo včelárstve a distribúciu medu.

RÉŽIA: BIDIT ROY

Podujatie je ako každý rok bez poplatku. Ak nás však chcete podporiť, môžete si zakúpiť vstupenku v rôznej hodnote. ĎAKUJEME

Festival finančne podporili