Partizánske 18.12.

Online festival

Filmový festival Ekotopfilm | Envirofilm ONLINE vám predstaví dokumentárne filmy v slovenskej premiére. Vzhľadom k súčasným opatreniam prebehne festival v netradičnej podobe, v online priestore priamo na našej web stránke. Nebude chýbať ani obľúbený sprievodný program Mimo plátna.

Festival už tradične odštartuje ráno programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. V rámci Junior festivalu sa deti pomocou filmového plátna a sprievodných aktivít naučia aj ako neplytvať potravinami.

Online festival pre verejnosť začína o 20:00 a program bude dostupný vždy po dobu 24 hodín. Po tomto termíne už nebude možné si filmy pozrieť. Zároveň sú filmy dostupné len z územia Slovenska.
Prajeme vám príjemný zážitok!

Prednáška: Je sumatra raj alebo peklo na zemi?
Nedej se!: Oko Tygra CZ, 26'


Ospravedľňujeme sa, ale tento obsah je dostupný len z územia Slovenska.

Ďakujeme za pochopenie.

Informácie o filmoch

NEDEJ SE!: OKO TYGRA, CZ, 26′

Dokument Oko tygra o česko-indonézskom projekte „Prales dětem“, ktorý prináša pojem ochrana prírody na miesta, kde sú to teraz len slová bez významu.

RÉŽIA: JAKUB CHARVÁT

Prednáška

Je Sumatra raj alebo peklo na zemi?

Na ostrove Sumatra žijú 4 z 10 najohrozenejších druhov zvierat. Vo veľkom sa tu pestuje palmový olej – lacný zabiják, ktorým sa kŕmime každý deň. Je všade okolo nás a ničí planétu a ľudské zdravie. Tomáš Šmátrala, člen projektu GREEN LIFE, nám porozpráva o problematike vypaľovania dažďových pralesov kvôli plantážam palmy olejnej a o bezohľadnom pytliactve.

Činnosť tohto unikátného Česko-Slovensko-Indonézského projektu, pôsobiaceho na Sumatre,  je zameraná na ochranu dažďového pralesa a ohrozených druhov zvierat ako sú tigre, slony a orangutani. Rovnako sa dozviete aj o možnosti zapojenia sa do ochrany týchto nádherných oblastí a ich divokých obyvateľov.

Podujatie je ako každý rok bez poplatku. Ak nás však chcete podporiť, môžete si zakúpiť vstupenku v rôznej hodnote. ĎAKUJEME

Festival finančne podporili