Revúca 16.12.

Online festival

Filmový festival Ekotopfilm | Envirofilm ONLINE vám predstaví dokumentárne filmy v slovenskej premiére. Vzhľadom k súčasným opatreniam prebehne festival v netradičnej podobe, v online priestore priamo na našej web stránke. 

Festival už tradične odštartuje ráno programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. V rámci Junior festivalu sa deti pomocou filmového plátna a sprievodných aktivít naučia aj ako neplytvať potravinami.

Online festival pre verejnosť začína  o 18:00 a program bude dostupný vždy po dobu 24 hodín. Po tomto termíne už nebude možné si filmy pozrieť. Zároveň sú filmy dostupné len z územia Slovenska.
Prajeme vám príjemný zážitok!

Diskusia: Vlčí údel na Slovensku
Spomaľovanie rýchlej módy VB, 65'


Ospravedľňujeme sa, ale tento obsah je dostupný len z územia Slovenska.

Informácie o filmoch

SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY, VB, 65′ (ročník 2017)

Čo si obliekate? Z čoho sú vaše šaty? Viete aký je ich cyklus života? Aký je ich vplyv na našu planétu? Len málo z nás si to uvedomuje. Keď si kupujeme lacné „plastové“ odevy vieme, že nám skoro nič nevydržia, ale aj tak máme potrebu stále si ich kupovať. Prečo? Tzv. rýchla móda našej planéte tak veľmi škodí, a preto nutne potrebujeme alternatívu. Musíme spomaliť. Alex James sa vydáva na cestu za poznaním, s cieľom zistiť ako sme sa do tohto stavu dostali. A čo je dôležitejšie, čo môžeme s problémom urobiť. Dokáže niečo rýchlu módu spomaliť?

Réžia: BEN AKERS

Diskusia

Vlčí údel

Celé Slovensko šokovala povolená kvóta pre lov vlka pre loveckú sezónu 2020/2021.

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský je ochranár a sám tvrdil, že je za nulovú kvótu pri odstrele vlka. Napriek tomu jeho rezort podpísal odstrel až 50 jedincov. Nevypočul ani tlak a výzvy 31 mimovládnych organizácií a viac ako 50.000 občanov. Minister životného prostredia Ján Budaj zareagoval a chce zakázať odstrel vlka spôsobom, že ho vyhlási za chráneného živočícha. Environmentálne organizácie žiadajú celoročnú ochranu vlka dravého na Slovensku a prepracovanie programu jeho starostlivosti. Poľovníci zase tvrdia, že redukujú počet vlkov a pomáhajú tak ovčiarom na Slovensku.

Čo keby sa posadili všetci zúčastnení za okrúhly stôl a začali spoločne diskutovať? Filmový festival Ekotopfilm zorganizoval panelovú diskusiu, kde sa oproti seba posadia obidvaja ministri, poľovníci aj ochranári. Dohodnú sa čo bude ďalej s vlkom na Slovensku?

HOSTIA:

  • Ján Budaj – Minister životného prostredia
  • Ján Mičovský – Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
  • Michal Tomčík – generálny riaditeľ Sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva
  • Alojz Kaššák – Viceprezident Slovenskej poľovníckej komory
  • Juraj Lukáč – Náčelník Lesoochranárskeho zoskupenia VLK
  • Milan Jeglik, ochranár šeliem v Európskej únii, predseda spolku PRALES DĚTEM CZ

MODERÁTOR: Roman Juraško

Podujatie je ako každý rok bez poplatku. Ak nás však chcete podporiť, môžete si zakúpiť vstupenku v rôznej hodnote. ĎAKUJEME

Festival finančne podporili