V rámci Ekotopfilm tour už od roku 2001 organizujeme aj program pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, Junior festival. Našou snahou bolo pútavou formou deti inšpirovať a nabádať ich k zodpovednejšiemu správaniu a lepšiemu vzťahu k životnému prostrediu. Snažíme sa o to pomocou filmového plátna, zábavných sprievodných aktivít, prednášok zaujímavých ľudí a možnosťou pokladať toľko otázok, koľko len chcú.

V minulosti nám s tým pomáhal napríklad rapper Kali, župan Juraj Droba, youtuber Ladislav Miko, aktivista Tomáš Šmátrala, či veliteľ zásahového tímu Medveď Michal Haring. Deti sa dozvedeli mnohé, napríklad čo je uhlíková stopa, čo je trvalo udržateľný rozvoj, ako fungujú elektrárne, čo urobiť ak stretnú medveďa, prečo je dôležité pomáhať zvieratám a ako žijú. A hlavne sa naučili, ako sa môžu správať doma aj s rodičmi, aby sa ich ekologická stopa zmenšila. 

Veľmi sa tešíme zo záujmu, aktivity a množstva otázok našich ctených divákov. Sme radi, že sa aj deti dozvedeli mnoho zaujímavých informácií. Ďakujeme každému jednému učiteľovi. Súčasťou programu Junior festivalu v minulom roku bol napríklad film o opustených mláďatách zo slovenskej divočiny či príťažlivá animácia príbehu o ceste elektriny až do elektrických zariadení v domácnosti. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým účastníkom festivalu, našim partnerom a hosťom za ich podporu a pomoc. ĎAKUJEME!

Napriek ťažkému pandemickému roku sa počas jesennej tour Junior festivalu zúčastnilo, či už live alebo online, až 14 807 žiakov. Tešíme sa na Vás aj v roku 2022, kde vás budeme opäť čakať so zaujímavým a poučným programom. Nezabudnite teda vopred prihlásiť svoju školu! Vstup je ako vždy, voľný, a prihlásiť sa môžete mailom alebo telefonicky.

Na záver by sme radi predstavili práce žiakov zo školy v Banskej Bystrici, ktorí sa kreatívne postavili k riešeniu všetkých klimatických problémov v ich regióne.