Filmy, ktoré vám zmenia pohľad na svet prichádzajú do mesta Veľký Meder! Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta vo štvrtok 12. marca 2020 do Mestského kultúrneho strediska. Pre návštevníkov máme pripravený pestrý filmový program, ktorý prináša široké spektrum tém. Okrem jedinečných filmov z celého sveta prinášame aj sprievodnú diskusiu „Potravinový odpad – fakty, príčiny a riešenia“.

Doobedie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školyPokračujeme večerným programom pre širokú verejnosť, všetky vekové kategórie sú vítané! Filmový program od 16:00 do 21:30 poskytne pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku.

Filmový večer je obohatený o zaujímavú diskusiu „Potravinový odpad – fakty, príčiny a riešenia“ so Zuzanou Madajovou. Potravinový odpad je totiž celospoločenský problém, ktorý sa týka každého jedného z nás. Väčšina ľudí si však neuvedomuje, že plytvanie jedlom má obrovský etický, ekonomický aj ekologický dopad.

Zdroj: pixabay.com

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej TOUR prinášame do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zaujme svoje miesto vo Veľkom Mederi vo štvrtok 12. marca 2020 v Mestskom kultúrnom stredisku.

Vstup voľný! Tešíme sa na vás