O veľkých šelmách v Liptovskom Mikuláši

O veľkých šelmách v Liptovskom Mikuláši

O veľkých šelmách v Liptovskom Mikuláši

Filmy, ktoré vám zmenia pohľad na svet prichádzajú do mesta Liptovský MikulášFilmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta vo štvrtok 16. marca 2020 do Kina NicolausPre návštevníkov máme pripravený pestrý filmový program, ktorý prináša široké spektrum tém. Okrem jedinečných filmov z celého sveta prinášame aj sprievodnú diskusiu „V krajine veľkých šeliem“.

.

Doobedie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školyPokračujeme večerným programom pre širokú verejnosť, všetky vekové kategórie sú vítané! Filmový program od 16:00 do 21:30 poskytne pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku.

.

Filmový večer je obohatený o zaujímavú diskusiu „V krajine veľkých šeliem“ . Na Slovensku sa WWF Slovakia sústredí na ochranu lesov, vôd a veľkých šeliem. Realizuje programy zamerané na záchranu pralesov a podporu lesného hospodárstva. Chceš vedieť aké opatrenia presadzujú na zmiernenie konfliktov veľkých šeliem s človekom? To vám prezradí Jerguš Tesák z WWF Slovakia na diskusii v Kine Nicolaus o 18:00.

Zdroj: Jerguš Tesák

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej TOUR prinášame do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zaujme svoje miesto v Liptovskom Mikuláši v pondelok 16. marca 2020 v Kine Nicolaus.

Vstup voľný! Tešíme sa na vás 🙂

You may also like this

Leave us a comment