Nadmerná spotreba, neuvedomelé správanie, neúcta k prostrediu, negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou divočinou, prírodou, ktorá je dokonalým architektom a zároveň tichým svedkom zániku. Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm vyráža na jesennú tour s dokumentárnymi filmami, ktoré vám predstaví v slovenskej premiére. Vstup na festival je voľný.

Nahliadneme do sveta veľrýb, tvorov o ktorých živote veľa nevieme, no odjakživa nás fascinujú. Pozrieme sa aj na to, aké kroky musia podstúpiť slovenské mestá, aby sa dokázali prispôsobiť dôsledkom zmeny klímy. Na príbehu polárnej medvedice Polárky a nórskeho filmára pocítime rekordne rýchle tempo topiacich sa ľadovcov. Navštívime ostrov Bioko, pokrytý dažďovým pralesom a obývaní neznámymi tvormi a vo filme Oko Medveďa spoznáme neprimerané aktivity novodobých lovcov v slovenskej divočine.

Múdrosť veľrýb

Stratení králi Bioka

Kráľovná bez zeme

Čokoládové srdce temnoty

Oko medveďa film

Mláďatá

Aktuálne informácie nájdete na našom Facebooku

Vzhľadom k súčasnej situácii a opatreniam súvisiacim s COVID-19 vám odporúčame sledovať náš Facebook, kde vás budeme informovať o zmenách!