Filmy, ktoré vám zmenia pohľad na svet prichádzajú do mesta Malacky! Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm štartuje svoju jesennú tour v pondelok 20. septembra 2021 v Kine Záhoran. Pre návštevníkov máme pripravený pestrý filmový program, ktorý prináša široké spektrum tém. Okrem jedinečných filmov z celého sveta prinášame aj sprievodnú diskusiu „Ako zmena klímy ovplyvní život v Malackách?“.

Doobedie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Pokračujeme večerným programom pre širokú verejnosť, všetky vekové kategórie sú vítané! Filmový program od 16:00 do 21:30 poskytne pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery ostrova Bioko, opradeného záhadami, kde boj medzi životom a živlami pretrváva celé tisícročia. V skutočnom príbehu o stretnutí nádhernej polárnej medvedici Polárke s nórskym filmárom Asgeirom Helgestadom sa zamýšľame nad otázkou: „Keďže je Zem domovom nás všetkých, môžeme si dovoliť ignorovať, čo sa s ňou deje?“ Dozvieme sa aj o detských otrokoch, ktorí musia na Pobreží Slonoviny pracovať, aby zabezpečili úrodu. Existuje stále detská práca? Filmový večer je obohatený o zaujímavú diskusiu „Ako zmena klímy ovplyvní život v Malackách?“. Diskutujúci odborníci budú hľadať odpovede na pálčivé témy dnešnej doby, ako sú nárast priemerných teplôt, častejšie a intenzívnejšie vlny horúčav, prívalové zrážky spôsobujúce záplavy, suchá, víchrice a ich dopad na život obyvateľov v mestách.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej TOUR prinášame do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.
Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zaujme svoje miesto v Malackách v pondelok 20. septembra 2021 v Kine Záhoran.

Vstup voľný! Tešíme sa na vás

Mesto Malacky podporilo aj tento rok festival Ekotopfilm-Envirofilm! Ďakujeme!