Nadmerná spotreba, neuvedomelé správanie, neúcta k prostrediu, negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou divočinou, prírodou, ktorá je dokonalým architektom a zároveň tichým svedkom zániku. Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm vyráža na jarnú tour s dokumentárnymi filmami, ktoré vám predstaví v slovenskej premiére. Vstup na festival je voľný.

Príďte sa najbližšie dni našej tour pozrieť na tajný život veveričiek, ktorých domovom nie sú len mestá, ale aj púšte, hory a dokonca aj arktické oblasti. Husté sneženie a teploty 50 stupňov pod nulou, ktoré sú v kontraste s horúcimi gejzírmi podzemných síl, to všetko v sebe ukrýva impozantný Yellowstone. Pozrieme sa aj na Biele Karpaty, ktoré nie sú len útočiskom pre tisíce rastlín a živočíchov, ale aj miestom, kde sa ukrýva bielokarpatský ovocný poklad. Ak vlastníte niečo z merino vlny, môžete ostať na záver nemilo prekvapení. Vedeli ste, koľko utrpenia sa skrýva za výrobou tejto vlny?

 

16:00 ZBLÁZNENÍ DO ORIEŠKOV – TAJNÝ ŽIVOT VEVERIČIEK 

17:00 BIELOKARPATSKÝ OVOCNÝ POKLAD

18:00 IMPOZANTNÝ YELLOWSTONE – OHEŇ A ĽAD

19:00 MERINO BOOM – PRAVÁ CENA HEBUČKEJ VLNY (18+)

 

Tieto filmy ste mohli vidieť na minuloročnej tour 🙂

 

Aktuálne informácie nájdete na našom Facebooku

Vzhľadom k súčasnej situácii a opatreniam súvisiacim s COVID-19 vám odporúčame sledovať náš Facebook, kde vás budeme informovať o zmenách!