Takmer každý z nás potrebuje z času na čas vypnúť, znova sa nadýchnuť a prísť na nové myšlienky. Práve les je tým správnym miestom, ktoré nám zakaždým dodá energiu. Je miestom, ku ktorému sa človek inštinktívne vracia. Les máme geneticky zakódovaný vo svojom vnútri. Dlho bol našim zdrojom obživy, útočiskom aj úkrytom. Les nám ponúka presne to, čo naša duša potrebuje. Úžasné ticho, spev vtákov, jemný vánok či šum vetra, čistý vzduch a vôňu stromov. Les nám dáva pomocnú ruku, aby sme liečili telo i ducha.

Preto sme sa rozhodli vyskúšať si lesný kúpeľ na vlastnej koži v Košickom regióne. Lesná pedagogika je environmentálne vzdelávanie na spoznávanie prírody, života v lese a objavovanie prírodných tajomstiev prostredníctvom hier a zážitkov. Zamestná hlavu – srdce – ruky a je založená na zmyslovom vnímaní prírody formou zážitkového učenia.


Lesný kúpeľ je vhodný pre každého, kto potrebuje zostať spojení s prírodou, načerpať silu a environmentálne sa vzdelávať. Na filmovom festivale Ekotopfilm/Envirofilm je možné sledovať aj naše zážitky z testovania lesného kúpeľa.

Viac informácií o lesnom kúpeli nájdete na www.lesnykupel.sk alebo v našom videu.

Film vznikol v spolupráci s Terra Incognita

Ďakujeme za podporu a spoluprácu.