Srdečne vás pozývame na 49. ročník Ekotopfilm – Envirofilm festivalu 2022 do Bratislavy a Banskej Bystrice. Za celý týždeň predstavíme tie najlepšie dokumentárne filmy z celého sveta. Aktuálny ročník sa uskutoční v Bratislave v Pistoriho paláci a v Robotníckom dome v Banskej Bystrici.

Na festival Ekotopfilm – Envirofilm sa nám prihlásilo viac ako 1700 filmov z celého sveta. Do oficiálneho výberu sa dostalo 66 filmov, ktoré súťažia v šiestich kategóriách. Slovenskú premiéru na festivale bude mať aj dokumentárny film Expedícia Tribugá. V zálive Tribugá, ktorý je v súčasnosti ohrozený výstavbou plánovaného druhého námorného prístavu v krajine, sa nachádzajú neprebádané ekosystémy a interakcie, ako aj  komunity, ktoré žijú v rovnováhe so svojím prostredím. Režisér Luis Villegas príde na festival osobne. Medzi zahraničnými snímkami sa predstavia aj slovenskí filmári. Témy prednášok, workshopov, diskusií a sprievodného programu budú nadväzovať na súčasné problémy a výzvy s ohľadom na životné prostredie. Kompletný program postupne zverejníme postupne na stránke www.ekotopfilm.sk/ekotopfilm-envirofilm-2022/.

 

Počas Junior festivalu plánujeme vzdelávať viac ako 10 000 detí. Filmový program je pripravený aj pre najmladšiu generáciu nielen v rámci doobednej envirovýchovy, ale každý deň v rámci festivalovej prehliadky.  Program venovaný školákom je každý deň od 16:00.

SORRY MR. WYETH

Vy ste vymysleli vodu vo fľaši, my fľašu vo vode. Takto znie odkaz kľúčového vizuálu kampane tohtoročného festivalu z dielne reklamnej agentúry EFFE. Okrem pána Wyetha, autora praktickej plastovej fľaše, ktorú my konzumenti nezodpovedne odhadzujeme do prírody, sa v kampani SORRY ospravedlňujeme aj mnohým ďalším velikánom doby. Za to, že ich dômyselné vynálezy, čo nám mali uľahčiť život, my hádžeme do oceánov a na nelegálne skládky a zaťažujeme nimi planétu.

 

Nezabúdajte, že vstup na festival a všetky jeho sprievodné akcie je ZADARMO! Tešíme sa na vás všetkých!

 

Sledujte nás aj na Facebooku:

LINK EVENT BRATISLAVA: https://fb.me/e/5cZXeIliq
LINK EVENT BANSKÁ BYSTRICA: https://fb.me/e/2XXlOAR6K