Vedeli ste, že takmer polovicu odpadkov v našej domácnosti tvoria potraviny? Tipnete si, ktoré potraviny najčastejšie? Tak aj takéto otázky sa počas nášho turné v septembri pýtal raper Kali žiakov základných a stredných škôl.

Slovenský raper Kali začínal s hudbou ako zamestnanec v štátnej správe. Dosiahol taký úspech, aký ani sám neočakával. Vypredané kluby, zlaté platne za albumy, tisícky a tisícky fanúšikov. Texty si písal pôvodne na balkóne ako vlastnú terapiu. Je veľmi zaneprázdnený, stále nahráva nové skladby alebo nakrúca videoklipy s miliónmi pozretí. Okrem hudby sa navyše venuje aj svojej malej dcérke Nele. Sme preto veľmi vďační, že sa pripojil k Ekotopfilmu a vyrazil s nami na jesenné turné Junior festivalu.

Kali sa žiakom základných a stredných škôl prihovára z plátna. Spolu s ním si zahrajú interaktívny kvíz pozostávajúci z ôsmich otázok. Otázkami a odpoveďami sa deti dozvedia základné informácie o téme “Foodwaste,” teda plytvaním jedlom.

Kvíz sme natáčali začiatkom septembra v Bratislave. Aj samotný Kali bol prekvapený z informácii, ktoré sa dozvedel. Pozrite si ako to vyzeralo:

Ak chcete aj vy vedieť, koľko litrov vody spotrebujeme na výrobu jedného chleba, alebo či sa zo zemiakov vyrába elektrická energia – ozvite sa nám! A my prídeme k vám!