Toyota vždy vnímala svet trochu inak. Tam, kde iní videli bariéry a prekážky, svetová jednotka v inováciách videla príležitosť. Preto sa japonská značka stala priekopníčkou na ceste k zelenej mobilite. Od prvého hybridného automobilu, cez prvé vozidlo s vodíkovou technológiou, až po najnovší elektromobil. Toyota predstavuje svoj nový koncept „Beyond Zero“, ktorý smeruje za hranicu emisií. 

Beyond Zero je začiatok vzrušujúcej éry. Pod týmto označením predstaví značka úplne novú generáciu inovatívnych batériových elektrických vozidiel bZ, ktoré budú v elegantnom a modernom dizajne s pôsobivými jazdnými vlastnosťami a zároveň dokážu na ceste k uhlíkovej neutralite oveľa viac, než len garantovať nulové emisie. Toyota ide „za nulu“ a elektromobil vidí ako kľúčového prispievateľa k lepšej mobilite pre všetkých, ktorým záleží na udržateľnom spôsobe dopravy. Technológia, na ktorej je úplne nová generácia elektrickej Toyoty postavená, čerpá z 25-ročnej skúsenosti automobilky s vývojom elektrifikovaných vozidiel. Na slovenský trh príde už čoskoro prvý plne elektrický model bZ4X s nulovými priamymi emisiami.

 

Od modelu Prius k bZ4X

Koncept Beyond Zero posilňuje vedúce postavenie v oblasti ochrany životného prostredia, ktoré Toyota dosiahla odkedy si pred 25 rokmi stanovila nulové emisie za svoj konečný cieľ uvedením Priusu, prvého hybridného elektromobilu na svete. Odvtedy spoločnosť neustále vyvíja a zdokonaľuje svoju hybridnú technológiu. Automobilový líder ponúka rôzne druhy elektrifikovaných vozidiel s cieľom znižovať emisie v súlade s predpismi, infraštruktúrou trhu a v konečnom dôsledku aj s požiadavkou zákazníkov. Bohatú ponuku takzvaných „full hybridov“ a „plug-in“ hybridov teraz rozširuje o sériu bZ, ktorou ide za hranice dnešnej elektromobility.

Úplne prvý plne elektrický automobil značky Toyota ponúka navyše vynikajúce možnosti pohonu všetkých kolies a spoľahlivého dojazdu až 516 km. Okrem výkonu s nulovými priamymi emisiami, dokáže model bZ4X generovať vlastnú energiu pomocou príplatkového solárneho panela na streche.

 

Toyota na ponuke technológii rozhodne nešetrí

Novou sériou bZ4X Toyota ponúka svojim zákazníkom to, čo preferujú a čo vyhovuje ich špecifickým požiadavkám. Dokazuje to aj osobným vozidlom Mirai, v ktorom ako prvá automobilka použila vodíkovú technológiu. Dnes je Mirai k dispozícii už v druhej generácii. Jediným „odpadom“ vodíkového pohonu je voda a dočerpanie paliva trvá podobne krátko ako u klasického auta. Japonský líder v zelenej mobilite má teraz ako jediný v ponuke v zásade všetky typy motorizácie. Je tak pripravený nielen na dopyt zákazníkov, ale v súčasnosti aj na kľúčovú elektrifikáciu.